Alaska Yaban Mersini

Alaska Yaban Mersini

Kyani AlaskaAlaska’da yaz mevsiminin son ayları nefes kesici bir güzellikte, 22 saate kadar uzayan günler yeryüzünü aydınlatıyor ve hayvanların zorlu kış şartlarına hazırlanmasını sağlıyor. Eşsiz bir güzellik olan göz alıcı Alaska yaban mersininin hasat zamanı da yılın bu zamanında geliyor. Alaska’nın soğuk ve uzun gecelerinde meyve ve sebzelerin çoğu çabucak kurur ve yok olur. Ancak, Alaska’nın vahşi yaban mersini öyle sıradan bir meyve değildir. Bu meyve, kendisini sert iklim şartlarından korumak için, kabuğunda bulunan ve renk bakımından zengin bir pigment olan antosiyan maddesini geliştirmiştir. Bu fitokimyasal, vahşi Alaska yaban mersininin besleyiciliğinin kaynağını oluşturur ve sıradan yaban mersininin etkisinden birkaç kat daha fazladır.

Doğada bulunan diğer bir dikkat çekici adaptasyon örneği ise İsviçre elmasıdır. Bu meyve ilk olarak asırlar önce yetiştirilmiştir. Tazeliğini diğer çeşitlerinden daha uzun süre koruyabilen Uttwiler Spätlauber isimli bu meyve, dayanıklılığı sayesinde, zamanla daha makbul bir hale gelmiştir. Çürümeye karşı gelişen bu direncin kökeninde, meyvenin kabuğunda doğal olarak bulunan botanik maddeler yatmaktadır. Bu botanik maddeler, meyveyi; UV ışınlarından kaynaklanan oksidatif stres ve inflamasyondan korur.

Vahşi Alaska yaban mersini, Kyäni Sunrise’ın içindeki temel madde olmasının yanı sıra, Kyäni kültürü ve azminin de bir simgesidir. Kyäni’yi kuran aileler de, iş hayatına yaban mersini gibi görünüşte basit ve küçük işlerle başlamışlardır. Ancak, sıkı çalışma ve yenilikçi anlayışları sayesinde, Hansen ve Taylor aileleri, Kyäni’nin yanı sıra, diğer bazı endüstri alanlarında da başarı yakalamıştır. Vahşi Alaska yaban mersini ve Kyäni Sunrise içindeki diğer besinlerin, olumlu etkilerini gözlemledikten sonra, aileler Kyäni’yi kurmak üzere bir araya gelmiştir. Günümüzde, Kyäni’nin güçlü gıda takviyesi Sağlık Üçgeni, dünya çapında yaşam kalitesini artırarak milyonlarca insana kaliteli besinler sağlamaktadır.

Alaska Yaban Mersini ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alaska Yaban Mersini ile Benzer Yazılar
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni, 65 ayrı ülkede çalışmalarını sürdüren köklü bir firmadır. Zinde kalmanıza destek olan ve vitamin içerikli ürünler sunan firma, network marketing sistemini kullanmaktadır. Günümüzde tüm dünyada pek çok firmanın kullandığı bu sistem ...

Devamı
Bu Mayıs Harekete Geçin

Bu Mayıs Harekete Geçin!

Mayıs ayı, egzersiz içindir! Sonunda havalar ısınıyor ve egzersizlerin de içinde yer aldığı açık hava aktiviteleri tekrar günlük rutininizin bir parçası haline geliyor. Egzersiz, günlük aktivetelerinizin bir parçası değilse bile havaların ısınması ...

Devamı