En Ucuz ve Etkili Cilt Bakımı: Egzersiz Yapmak

En Ucuz ve Etkili Cilt Bakımı: Egzersiz Yapmak

Mükemmel cilt bakım ürününü bulmak göz korkutucu olabilir. Piyasada kimisi vasat kimisi inanılmaz derecede etkili binlerce cilt bakım ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin fiyatları da farklılık gösterir. Sadece birkaç gramı yüzlerce dolara mal olan bazı serum ve kremler, sağlıklı cilde kavuşmak ve onu korumak için finansal açıdan hatırı sayılır bir yatırım. Bazıları bu tutarı karşılamanın bir yolunu bulurken bazıları bulamaz. Pahalı cilt bakım ürünleri ve sistemlerinin yerine son derece ucuz ve sağlıklı bir alternatif arayanlar için çok basit bir çözüm var: egzersiz yapmak.

Sayısız çalışma, düzenli olarak yapılan egzersizin cilt için birçok faydası bulunduğuna işaret etmektedir. Bunlar arasında daha genç bir cilt görünümü ve ciltteki yaşlanma belirtilerinin tersine çevrilmesi gösterilebilir.

Kyani FleuresseYaşlandıkça cildimiz, daha kötüye giderek değişmektedir. Önce kırışıklıkların sayısı ve yoğunluğu artar, sonrasında ise ciltte sarkmalar oluşmaya başlar. Biz yaşlandıkça cildimizdeki tabakalar değişir ve bahsi geçen sevimsiz durumlarla karşılaşırız. Özellikle cildimizin en dış tabakası olan stratum korneum kalınlaşmaya başlar. Bu tabaka kalınlaştıkça yapısı değişir ve diğer tabakalara kıyasla daha çok ölü deri hücresi barındırır. Ciltteki bu kalınlaşmanın yanı sıra daha kuru ve daha pullu bir yapıya bürünür.

Ciltteki yaşlanmada görülen bir diğer olumsuzluk, bu kalın tabakanın altındaki cildin incelmesidir. Bu tabaka kısa süre sonra elastikiyetini kaybeder ve böylece çok ince, sarkmış, renksiz ve yarı saydam bir görüntü oluşur. Bu değişikliklere sebep olan güneş veya kanser gibi bir dış etki yoktur. Hepsi sadece yaşlanmanın bir yan etkisidir.

Kısa süre öncesine kadar yaşlanmadan kaynaklanan bu yan etkilerin iyileştirilmesinin veya tedavi edilmesinin imkansız olduğu düşünülüyordu. Araştırmalar yaşlanmakta olan ciltle egzersiz arasındaki ilişkiye odaklanmaya başladı. İncelediğimiz çalışmada yaşları yirmiden seksene kadar uzanan bir grup birey seçildi. Bu bireyler arasında her bir yaş grubunun yarısı son derece hareketsiz, fiziksel aktivitelerin en düşük düzeyde olduğu bir yaşam tarzına sahipti. Çalışma grubunun diğer yarısı ise düzenli olarak egzersiz yapıyordu.

Bilim adamları, hem hareketsiz hem de aktif gruptan alınan cilt örneklerini yakından inceleyerek araştırmalar yürüttü. Sonuçlar, fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzı benimsemiş olan 40 yaş ve üstü bireylerin cildinde daha sağlıklı bir dış tabaka bulunduğunu, yapısal anlamda ise fiziksel olarak aktif yirmi ila otuz yaş arası gruptaki bireylerin cildiyle kıyaslanabilir bir cilde sahip olduklarını ortaya koymuştur.

Egzersiz yapmanın cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirme gibi faydaları vardır. Akne sorunu yaşayan birçok insan, düzenli olarak egzersiz yapmaya başladığında aknesinde ani bir azalma gözlemlemiştir. Kimisi, yürümek ya da kondisyon bisikletiyle egzersiz yapmak kadar basit bir çalışmayla bir veya iki hafta gibi kısa bir sürede akneden tamamen kurtulmuştur. Vücudumuzu terleten daha zorlayıcı egzersizler, yüz bakımına benzer sonuçlar doğurmaktadır. Elbette ki egzersiz sonrasında fazla yağ, ter ve kirden arınmak için cildinizi yıkamak çok önemlidir. Derinlemesine temizledikten sonra cildinize kaybettiği nemi kazandırmak için nemlendirici uygulayın. Ancak tüm nemlendiriciler aynı değildir. Araştırma yapın ve cilt tipinize uygun bir ürün bulun ya da Kyani Fleuresse (Kyani Fleuresse Cilt Bakım Sistemi, Kyani Fleuresse Canlandırıcı Temizleyici, Kyani Fleuresse Gündüz Kremi, Kyani Fleuresse Gece Kremi, Kyani Fleuresse Serum) gibi eksiksiz bir cilt bakım sistemine başlayın.

Genel cilt sağlığınız üzerinde yeme alışkanlıklarınız, yaşam tarzınız ve genleriniz de büyük rol oynamaktadır. Egzersiz, genel cilt sağlığına katkıda bulunan tek şey olmasa da kesinlikle azımsanmayacak, genellikle gözden kaçırılan bir faktördür. Egzersizin vücudumuza sağladığı bunca yararın farkına varmak ise şaşırtıcı olabilir.

En Ucuz ve Etkili Cilt Bakımı: Egzersiz Yapmak ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Ucuz ve Etkili Cilt Bakımı: Egzersiz Yapmak ile Benzer Yazılar
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni, 65 ayrı ülkede çalışmalarını sürdüren köklü bir firmadır. Zinde kalmanıza destek olan ve vitamin içerikli ürünler sunan firma, network marketing sistemini kullanmaktadır. Günümüzde tüm dünyada pek çok firmanın kullandığı bu sistem ...

Devamı
Bu Mayıs Harekete Geçin

Bu Mayıs Harekete Geçin!

Mayıs ayı, egzersiz içindir! Sonunda havalar ısınıyor ve egzersizlerin de içinde yer aldığı açık hava aktiviteleri tekrar günlük rutininizin bir parçası haline geliyor. Egzersiz, günlük aktivetelerinizin bir parçası değilse bile havaların ısınması ...

Devamı