Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü

Omega 3’ün vücudumuzun genel sağlığı ve iyiliği için hayati önem taşıyan bir yağ asidi olduğu uzun zamandır biliniyor. Fakat halen tartışma konusu olan ve kafa karıştıran bir soru var: En iyi Omega 3 kaynağı hangisi?

Teknik olarak Omega 3 ve Omega 3’ün içerdiği EPA ve DHA gibi gerekli yağ asitlerini alabileceğimiz 3 tane başlıca yol var. İlki beslenme düzeni. Mükemmel bir dünyada her gün pahalı balıklar ve taze ürünler yenebilirdi. Fakat böyle bir öğünü her gün hazırlayacak zamanı veya maddi imkanı her zaman olmayanlar için çözüm, Kyäni Sunset gibi besin takviyeleri. Omega 3 takviyesi dünyasının iki önderi var; balık yağı ve kril yağı.

 Basitçe açıklayacak olursak, balık yağı genellikle morina, somon, ton ve alabalık gibi yağlı balıklardan elde edilir. Kril yağı ise adı üstünde, krilden elde edilir. Bu canlı, küçük bir kabukludur. Onu çok küçük bir karides olarak da düşünebilirsiniz.

Bazı kaynaklar, tercihin Kyäni Sunset ve benzeri gibi bir balık yağı takviyesi olabileceğini belirtiyor. Diğerleri ise Omega 3 içeriği açısından zengin bir beslenme programının daha iyi olduğunu söylüyor. Omega 3 tüketimi söz konusu olduğunda ise, kaynakların ezici çoğunluğu şaşırtıcı bir şekilde Kril Yağı takviyesinin en iyi seçenek olduğunu savunuyor.

Kril yağı takviyelerinin doğal DHA ve EPA içeriği seviyesinden ötürü balık yağı takviyelerinden daha iyi olduğu söyleniyor. Bu iddia muhtemelen doğru; çünkü kril yağı takviyelerinde bulunan çoklu doymamış yağlar fosfolipid olarak değerlendiriliyor. Kril yağında bulunan fosfolipitler vücudumuz için mükemmel, zira vücudumuzdaki hücre zarlarının büyük çoğunluğu fosfolipitlerden oluşuyor. Bu da bu yağların vücut tarafından derhal kullanılabildiği anlamına geliyor.

Öte yandan balık yağındaki yağlara trigliserit deniyor. Bu da yağların vücutta tüketime ve dağıtıma hazırlanması için ilave işlemler gerektiği anlamına geliyor. Buna ilaveten Kril yağı, içeriğindeki astaksantin (oksitlenme sebebiyle daha kırılgan olarak değerlendirilen bu yağları korumak üzere çalışan bir antioksidan) sebebiyle nispeten daha dayanıklı.

Kril ve balık yağı takviyeleri Omega 3 içeriğine sahip bir sebze kaynağıyla kıyaslandığında, bu takviyelerin sebze kaynaklarından daha iyi olduğunu gösteren çok sayıda çalışma olduğu ortaya çıkıyor.

Kyäni Sunset ve Omega 3

Sonuç olarak Omega 3 takviyesi olarak balık yağı alıyorsanız, takviyenizle ilgili hiçbir sorun yok. Aslında bazı takviyeler, hem balık hem kril yağlarının faydalarını barındırırken bir yandan da Kyäni ürünlerinde de olduğu gibi Omega 3 ile birlikte daha fazla DHA ve EFA almanın yararlı olduğu gerçeğinden istifade etmektedir. Bu makalenin amacının Omega 3 tüketimi üzerine mevcut olan çeşitli kaynaklar hakkında bilgi ve eğitim vermek olduğunu unutmayın. Söz konusu Omega 3 tüketimi olduğunda, balık yağı son derece etkili bir ürün ve takviyedir. Kril yağının faydası daha fazla olsa da, türü ne olursa olsun herhangi bir Omega 3 takviyesi almak, hiç Omega 3 tüketmemekten çok daha iyidir.

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü ile Benzer Yazılar
Beyninize Bir Kas Gibi Davranın

Beyninize Bir Kas Gibi Davranın!

Beyninizin mekanizmalarını, bir organ olarak sağlıklı tutmaya yardımcı olacak şekilde kullanmanın birçok yolu vardır. İnsan beyni yaklaşık 86 milyar nörondan oluşur. Erken dönem araştırmacılar nörojenezin ya da yeni nöronların yaratılmasının doğumdan kısa ...

Devamı

Kyani Nitro Ailesi – Kalp Sağlığı ve Sporcu Beslenmesi

Kyani Nitro FX Üçüncü ürün Kyani Nitro FX. Nobel Ödüllü yaşam molekülü maddesi olan nitrik oksit üretimini vücudumuzda artırarak daha kaliteli bir yaşam sürmemizi sağlar. Damarları genişletir, kan dolaşımını dengeler. İltihap iyileştirmeye yardımcı ...

Devamı
kyani-nitro-plus

Kyani Nitro Plus

“Gücünüze güç katın! Kyani Nitro Plus , vücudun doğal Nitrik Oksit (NO) üretimini artıran noni konsantrenin özel bir karışımıdır. “Yaşam Molekülü” olarak da bilinen Nitrik Oksit, vücudun her hücresini onarır. Kyani Nitro Plus ...

Devamı