Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü

Omega 3’ün vücudumuzun genel sağlığı ve iyiliği için hayati önem taşıyan bir yağ asidi olduğu uzun zamandır biliniyor. Fakat halen tartışma konusu olan ve kafa karıştıran bir soru var: En iyi Omega 3 kaynağı hangisi?

Teknik olarak Omega 3 ve Omega 3’ün içerdiği EPA ve DHA gibi gerekli yağ asitlerini alabileceğimiz 3 tane başlıca yol var. İlki beslenme düzeni. Mükemmel bir dünyada her gün pahalı balıklar ve taze ürünler yenebilirdi. Fakat böyle bir öğünü her gün hazırlayacak zamanı veya maddi imkanı her zaman olmayanlar için çözüm, Kyäni Sunset gibi besin takviyeleri. Omega 3 takviyesi dünyasının iki önderi var; balık yağı ve kril yağı.

 Basitçe açıklayacak olursak, balık yağı genellikle morina, somon, ton ve alabalık gibi yağlı balıklardan elde edilir. Kril yağı ise adı üstünde, krilden elde edilir. Bu canlı, küçük bir kabukludur. Onu çok küçük bir karides olarak da düşünebilirsiniz.

Bazı kaynaklar, tercihin Kyäni Sunset ve benzeri gibi bir balık yağı takviyesi olabileceğini belirtiyor. Diğerleri ise Omega 3 içeriği açısından zengin bir beslenme programının daha iyi olduğunu söylüyor. Omega 3 tüketimi söz konusu olduğunda ise, kaynakların ezici çoğunluğu şaşırtıcı bir şekilde Kril Yağı takviyesinin en iyi seçenek olduğunu savunuyor.

Kril yağı takviyelerinin doğal DHA ve EPA içeriği seviyesinden ötürü balık yağı takviyelerinden daha iyi olduğu söyleniyor. Bu iddia muhtemelen doğru; çünkü kril yağı takviyelerinde bulunan çoklu doymamış yağlar fosfolipid olarak değerlendiriliyor. Kril yağında bulunan fosfolipitler vücudumuz için mükemmel, zira vücudumuzdaki hücre zarlarının büyük çoğunluğu fosfolipitlerden oluşuyor. Bu da bu yağların vücut tarafından derhal kullanılabildiği anlamına geliyor.

Öte yandan balık yağındaki yağlara trigliserit deniyor. Bu da yağların vücutta tüketime ve dağıtıma hazırlanması için ilave işlemler gerektiği anlamına geliyor. Buna ilaveten Kril yağı, içeriğindeki astaksantin (oksitlenme sebebiyle daha kırılgan olarak değerlendirilen bu yağları korumak üzere çalışan bir antioksidan) sebebiyle nispeten daha dayanıklı.

Kril ve balık yağı takviyeleri Omega 3 içeriğine sahip bir sebze kaynağıyla kıyaslandığında, bu takviyelerin sebze kaynaklarından daha iyi olduğunu gösteren çok sayıda çalışma olduğu ortaya çıkıyor.

Kyäni Sunset ve Omega 3

Sonuç olarak Omega 3 takviyesi olarak balık yağı alıyorsanız, takviyenizle ilgili hiçbir sorun yok. Aslında bazı takviyeler, hem balık hem kril yağlarının faydalarını barındırırken bir yandan da Kyäni ürünlerinde de olduğu gibi Omega 3 ile birlikte daha fazla DHA ve EFA almanın yararlı olduğu gerçeğinden istifade etmektedir. Bu makalenin amacının Omega 3 tüketimi üzerine mevcut olan çeşitli kaynaklar hakkında bilgi ve eğitim vermek olduğunu unutmayın. Söz konusu Omega 3 tüketimi olduğunda, balık yağı son derece etkili bir ürün ve takviyedir. Kril yağının faydası daha fazla olsa da, türü ne olursa olsun herhangi bir Omega 3 takviyesi almak, hiç Omega 3 tüketmemekten çok daha iyidir.

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü ile Benzer Yazılar

Etkileyici Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kril Yağı: Omega 3’ün (Kyäni Sunset) Yeni Yüzü ile Benzer Yazılar
Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni Dolandırıcılığı Gerçek mi?

Kyäni, 65 ayrı ülkede çalışmalarını sürdüren köklü bir firmadır. Zinde kalmanıza destek olan ve vitamin içerikli ürünler sunan firma, network marketing sistemini kullanmaktadır. Günümüzde tüm dünyada pek çok firmanın kullandığı bu sistem ...

Devamı
Bu Mayıs Harekete Geçin

Bu Mayıs Harekete Geçin!

Mayıs ayı, egzersiz içindir! Sonunda havalar ısınıyor ve egzersizlerin de içinde yer aldığı açık hava aktiviteleri tekrar günlük rutininizin bir parçası haline geliyor. Egzersiz, günlük aktivetelerinizin bir parçası değilse bile havaların ısınması ...

Devamı